Emoji kā domēna vārdi

by Rinalds 2,127 views0

NIC.lv savā .LV Reģistratūru avīzes” 7.numurā rakstīja par to, ka ir iespēja izveidot domēna vārdu ar Emoji, kas arī man bija jaunums. Zināju, ka var izveidot dažādus IDN domēnus, bet par šo es vēl nezināju. Zemāk arī parādīšu svarīgāko no šī nummura.

Kas tad ir Emoji? ❓

Nereti mēdz teikt: ”Viens attēls ir vairāk, kā tūkstoš vārdu vērts” un ne velti. Mūsdienās emoji – šīs “muļķīgās” sejas un nenoteiktie simboli, ir kļuvuši par pusaudžu jauno saziņas “valodu”. Jau kādu laiku tie ir ielauzušies arī domēna vārdu industrijā, un daži tos uzskata par nākamo “modes kliedzienu”. Bet vai viss ir zelts, kas tik spoži spīd, un cik dzīvotspējīga būs šī jaunā tendence? Pats vārds “emoji” ir cēlies no japāņu
vārdiem. 2007. gadā emoji popularitāte sāka strauji pieaugt – Apple to iekļāva iPhone un šim paraugam ātri sekoja arī Android un Microsoft telefoni.

PIRMIE EMOJI DOMĒNA VĀRDI

Pieaugot emoji popularitātei, daži kaislīgi interneta lietotāji sāka interesēties par iespējām emoji rakstzīmes iekļaut domēna vārdā. 2001. gada 19. aprīlī tika reģistrēti pirmie 4 emoji domēna vārdi.

Daudzi labi pazīstami zīmoli izvēlas radoši izcelt savas mārketinga kampaņas, izmantojot emoji domēna vārdus:

nic.lv
 /Bilde no nic.lv/

KĀ TIKT PIE SAVA EMOJI DOMĒNA VĀRDA?

Plāns A:
1. Apmeklē getemoji.com vai iemoji.com.
2. Izvēlies savu iecienītāko emoji kombināciju un pievieno tam .ws paplašinājumu (piemēram, ), nokopē un ielīmē to vietnē punycoder.com, lai iegūtu tā IDN.
3. Apskati savā vēlamā domēna vārda Whois informāciju whois.domaintools.com/{Your IDN}.
4. Ja domēna vārds ir reģistrēts, jūs redzēsiet tā whois datus, savukārt, ja domēna vārds būs pieejams, to piedāvās reģistrēt.

Plāns B:
Vienkārši apmeklē vietni , kur var pārbaudīt vēlamā emoji domēna vārda pieejamību un nekavējoties to reģistrēt, izmantojot
GoDaddy.

Mārketingam šāda tipa domēns iespējams vizuāli varētu noderēt. Vai tas ir ērti lietojams? Nē.. bet izskatās vizuāli forši. Pieejamos Emoji ko vari izmantot domēniem vari apskatīt šeit.

Emoji kā domēna vārds

Mēs veiksmīgi reģistrējām paši savu Emoji domēnu vārdu. Iesim līdzi trendam un paši uz savu ādu izmēģināsim kā šo domēnu uzstādīt un vai tas nesagādā nekādas problēmas. Pirmais gads mums izmaksāja mazāk par 5eur, kas nav nemaz tik traki. Nākošais gads gan būs dārgāks, bet varbūt tikmēr Emoji domēni jau tiks aizstāti ar ko citu. Pagaidām tikai .ws atbalsta emoji domēnus.

Mūsu tikko reģistrētais domēns 💚🔥.ws vēl nav likts lietā, bet gan jau mēs kaut ko izdomāsim.

P.S. Šie domēni atbalsta visas parlūkprogramas. Tāpēc varbūt ir laiks iegādāties pašam savu Emoji domēnu? 🤣

Paldies nic.lv par šo ziņu un dodies droši pie viņiem izlasīt visus jaunumus.

Leave a Reply