Kā uzstādīt savu domēnu nic.lv

by Rinalds 6,980 views0

Kā uzstādīt savu domēnu nic.lv

Ir pienācis tas maģiskais brīdis, tu esi nolēmis veidot pats savu mājaslapu! Super! Lai to izdarītu mums ir vajadzīgs domēns un šoreiz apskatīsim kā iegādāties un uzstādīt domēnu nic.lv sistēmā. Iemācies uzstādīt savu domēnu nic.lv jau šodien! Starpcitu ja nav skaidrs par to, kas ir domēns vai hostings, tad iesaku izlasīt – Kas jāzina par hostingu un domēnu?

Domēna izvēle

Es pieņemu, ka domēna vārds jau ir izdomāts, bet pirms iegādes ir jāpārliecinās vai šis domēns vēl ir pieejams. Arī Latvijā daudzi īsie domēni ir jau aizņemti, tāpēc brīžiem nākas izlemt par jauna domēna meklēšanu. Atceries, ka domēna vārdam ir jābūt viegli izrunājamam un atmiņā paliekošam. Pārbaudi vai tavs izvēlētais domēns vēl ir pieejams šeit.

Kad domēna vārds ir pieejams, vajadzētu parādīties “Izvēlēto domēnu grozs“. Vari izvēlēties apmaksas periodu. Ja ir skaidrs ilgtermiņa plāns tad var apmaksāt domēnu līdz pat 5 gadiem un saņemt par to atlaidi. Ja izvēlēsies vienu gadu tad nic.lv laikus brīdinās par to, ka tavam domēnam tuvojas termiņa beigas un tas ir jāatjauno.

Tālāk ir jāievada lietotāja, maksātāja un tehniskās personas dati. Vairumā gadījumu šie dati būs vienādi. Citreiz tehniskās personas dati tiek ievadīti citi, ja jums ir tehniskā persona. Tas nozīmē to, ka tehniskā persona ir spējīga mainīt uzstādījumus jūsu domēnam.

Ja esi jau iegādājies hostingu tad vari uzreiz norādīt DNS ierakstus. Ja to neesi vēl izdarījis tad vari izvēlēties “Pieteikt domēna vārdu” un spiest “Turpināt“. Nākamajā lapā pārliecinies vai visi dati ir ievadīti pareizi un piekrīti nic.lv noteikumiem.

Dienas laikā nic.lv apstiprina vai noraida pieteikumu. Biežākie noraidīšanas gadījumi ir vārda vai uzvārda izmantošana, kas šajā gadijumā ir jāpierāda. Ja domēns ir apstiprināts tad atliek to tikai apmaksāt.

DNS ierakstu ievade

Pievienot DNS ierakstus nic.lv

Ja esi jau hostingu iegādājies tad pārsvarā tev e-pastā tiek nosūtīta informācija kādu norādīt domēnam. Vairumā gadījumu tev būs jānorāda NS serveris. Mūsu gadījumā mēs norādam ns1.hsm.lv un ns2.hsm.lv. NS servera IP nav nepieciešama, bet ja hostings to ir uzrādījis tad var pievienot.

DNS tipu skaidrojums

A – servera IP adrese uz kuru domēns ved.

NS – norāda tavus DNS servera uzstādījumus.

MX – norādā epastu atrašanās vietu.

CNAME – pāradresācija uz citiem domēniem.

Vairumā gadījumu tu izmantosi NS ierakstus savam domēnam. Domēnam attiecīgi jānorāda vai nu A vai NS ieraksti. MX ieraksti e-pastiem var tikt norādīti arī pie hostinga sniedzēja.

Ja rodas sarežģījumi tad vienmēr var izmantot nic.lv tehnisko atbalstu, šo daudzu gadu garumā vienmēr bijuši atsaucīgi. Vai arī droši jautā man un palīdzēšu tikt skaidrībā.

Leave a Reply