Kas ir Facebook Pixel kods un kā to lietot?

by Rinalds 4,574 views0

Kas ir Facebook Pixel kods un kā to lietot?

Ieguldot vienmēr laiku un naudu reklāmas izstrādē tiek sagaidīts, ka šī reklāma dos plānoto ieguvumu – pirkumu, potenciālu klientu vai kādu citu konkrētu mērķi. Reklāmas veiksmes formula ir atkarīga no izvēlētās auditorijas, budžeta, termiņa, teksta, bildes vai video. Izvietot Facebook reklāmu ir vienkārši, bet tajā pašā laikā arī grūti. Katrs mēs varam izvēlēties sev vēlamo auditoriju un intereses, bet ne vienmēr izvēlētais dod cerēto ieguvumu, tāpēc atliek formulu mainīt, izmēģināt savādāku auditoriju, varbūt vidi, iespējams arī tekstu un redzēt kā strādā mūsu jaunā formula. Lai sasniegtu labākus rezultātus ir jāstrādā un jāanalizē izvietotās reklāmas. Lielisks palīgs tiem, kas vēlas uzlabot pārdošanu vai uzlabot e-pastu sarakstu ir Facebook pixel, par ko arī šoreiz runāsim – Kas ir Facebook Pixel un kā to lietot?

Facebook iepazīstināja mūs ar Facebook Pixel tālajā 2015. gadā, bet tikai 2016. gada otrajā pusē tas guva popularitāti un esošās funkcijas. Jaunais Facebook pixel vispiemērotākais ir interneta veikaliem, bet spēj palīdzēt arī tādos gadījumos kā e-pastu abonamentu palielināšanā. Svarīgi zināt, ka Facebook Pixel nav iemesla pievienot ja vien nav plānots izmantot Facebook reklāmas iespējas.

Pamats:

Facebook Pixel ir neliels JavaScript kods ko ievietojot mājaslapā var noteikt kādas darbības cilvēks ir veicis. Attiecīgi no šīm darbībām mums veidojas atsevišķa grupa.
Piemēram: aizpildījis anketu, apskatījis konkrētu rakstu, veicis pirkumu vai pavadījis mājaslapā ilgāku laiku.

Facebook Pixel Kods

Šajā bildē varam redzēt, ka 14 dienu laikā 3.4 Pixel kods ir strādājis. Attiecīgi no tiem viņš ir atlasījis mums interesējošās darbības. Mūsu gadījumā mēs vēlamies tieši “Purchase” līdzīgu cilvēku grupu. Šie 29 cilvēki ir veikuši pirkumu, tātad tieši no viņiem mēs varam izveidot viņiem līdzīgu cilvēku grupu.

Ko realitātē dod Facebook Pixel koda ievietošana mājaslapā:

  • optimizēt reklāmas rādīšanu tieši tiem cilvēkiem kuri iespējams varētu rīkoties – veikt jums vēlamo darbību.
  • Līdzīgas auditorijas izveidošana. Līdzīgas pazīmes cilvēkiem. Piemēram ja mērķis ir vairāk saņemt lasītājus – tad interese ir tieši uz tiem, kas lasa saturu. Vai tieši lasa kādu konkrētu saturu.
  • ilgtermiņā samazinās “naudas nodedzināšanu“. Pateicoties Facebook pixel mēs tieši varam izveidot līdzīgas grupas. Tieši šie cilvēki būs visvairāk ieinteresēti konkrētajā darbībā. Tātad bieži vien var nākties maksāt pat mazāk. Bieži vien ir gadījumi, kad izvēloties auditoriju un intereses cilvēka apmeklējums var maksāt tev piem. 1.20€, bet pateicoties Facebook Pixel koda ievietošanai tu varētu maksāt 0.80€, lai sasniegtu sev vēlamo mērķi.

Kā uzlabot savu Facebook Pixel kodu:

Ne visi, kas strādā un ne visi zina par to, ka ir iespēja Facebook Pixel kodu arī uzlabot. Es neiedziļināšos pašreiz par pilna koda uzstādīšanu, bet es ieteiktu pievienot kodu šajā komandā.

setTimeout(function(){ *Tavs Facebook Pixel kods šeit* }, 3000);

Šis attiecīgi liks kodam sākt darboties pēc 3 sekundēm. Tie, kas ir strādājuši ar mārketingu vai mājaslapām sapratīs, ka ir ļoti daudz cilvēku, kas ienāk jūsu mājaslapā un pāris sekunžu laikā no tās aiziet. Šajā gadījumā mēs izvairīsimies no cilvēkiem, kas nokļuvuši lapā un mums nenes nekādu ieguvumu. Gala rezultātā atkarībā no industrijas var gadīties, ka lai sasniegtu rezultātu var nākties maksāt tik lēti kā 0.05€ par rezultātu.

Tiem, kas lieto WordPress ieteiktu iegādāties PixelYourSite plugin ( nav affiliate links. Lietoju pats šo plugin ). Lieliska funkcionalitāte un krietni atvieglo Facebook koda ievietošanu. Viegli izveidot dažādus sev vēlamos notikumus, lai atlasītu cilvēkus. Kā arī var norādīt, lai atdala cilvēkus, kas piemēram lapā ir uzturējušies virs 3 sekundēm.

Facebook Pixel Kods

Kur viņu saņemt? Facebook pixel kodu var izveidot “Ads Manager”. Vieglākais un ātrākais veids ir vienkārši ierakstīt meklētājā atrodoties “Ads Manager”.

Vienkāršs Facebook Pixel kods izskatās šādi ( tikai piemērs ):

<!-- Facebook Pixel Code -->
<script>
!function(f,b,e,v,n,t,s){if(f.fbq)return;n=f.fbq=function(){n.callMethod?
n.callMethod.apply(n,arguments):n.queue.push(arguments)};if(!f._fbq)f._fbq=n;
n.push=n;n.loaded=!0;n.version='2.0';n.queue=[];t=b.createElement(e);t.async=!0;
t.src=v;s=b.getElementsByTagName(e)[0];s.parentNode.insertBefore(t,s)}(window,
document,'script','https://connect.facebook.net/en_US/fbevents.js');
fbq('init', 'TAVS FB PIXEL KODS'); // Insert your pixel ID here.
fbq('track', 'PageView');
</script>
<noscript><img height="1" width="1" style="display:none"
src="https://www.facebook.com/tr?id=TAVS FB PIXEL KODS&ev=PageView&noscript=1"
/></noscript>
<!-- DO NOT MODIFY -->
<!-- End Facebook Pixel Code -->

Šādu kodu arī pievienojam savai mājaslapai. Viņu var izmantot kopā ar Google Analytics vai citiem līdzīgiem servisiem. Problēmu gadījumā var droši sazināties ar mani izmantojot kādu no soc. tīkliem, rakstot man epastu vai atstājot komentāru šeit, lai es varu ar jums sazināties.

Leave a Reply