Kas ir SSL sertifikāts? Vai man tas ir vajadzīgs?

by Rinalds 2,602 views0

kas ir ssl sertifikāts

Noteikti jau būsi pamanījis, ka dažas mājaslapas tev uzrāda kā drošas, bet citas nē.. Ja pašam pieder mājaslapa tad noteikti esi domājis par to kas ir SSL sertifikāts un vai tas tev ir vajadzīgs..

Interneta pārlūkprogrammās jau tiek rādītas izmaiņas attiecībā uz to, kā tās apskata vietnes, kas ielādētas HTTP bez SSL sertifikāta. Tas ļauj daudziem vietņu īpašniekiem uzdot jautājumu: “Vai manai vietnei ir nepieciešams SSL sertifikāts?

Atbildes īsā versija – Jā.

SSL sertifikāts šifrē datus, ko lietotājs ievadījis jūsu vietnēs, lai varētu droši ceļot no pārlūkprogrammas uz jūsu tīmekļa serveri. Kredītkartes numuri ir viens no svarīgākajiem konfidenciālo datu veidiem, kam nepieciešams SSL sertifikāts. Google ir ieņēmusi nostāju, ka VISI dati, kas iesniegti jūsu vietnē, ir jāaizsargā ar SSL. Varat viegli noteikt, vai jūsu vietnei ir SSL sertifikāts, vai vietnes URL sākas ar HTTP vai HTTPS. Ja tas ir ielādēts pārlūkprogrammā, izmantojot HTTPS sākumā, tad jūsu vietnē ir SSL. Bet svarīgi arī  apskatīties vai blakus esošajam HTTPS uzrādās “Drošs”.

Pēdējo pāris gadu laikā tīmeklis ir lēnām tuvinājies pilnībā šifrētā pārlūkošanas pieredzei ar SSL. Saskaņā ar Mozilla, vairāk nekā puse tīmekļa vietņu tīmeklī izmanto SSL sertifikātu, lai šifrētu to datplūsmu. Ja pārlūkprogrammā izmantojat pārlūku Google Chrome, atrašanās vietas joslā droši vien esat pamanījis marķējumu “Nav drošs”.

kas ir ssl sertifikāts

Šis paziņojums parādījās pagājušajā rudenī, mēģinot ielogoties vietnē ar nedrošu pieteikšanās lapu. Sākot no oktobra, Google šo marķējumu piemēros jebkurai lapai, kas tiek izsniegta HTTP vai tīmekļa vietnē bez SSL sertifikāta.

Firefox ir izvēlējies nedaudz atšķirīgu pieeju un ir uzsvēris paroles lodziņu ar īpašu piezīmi par nedrošām veidlapām.

Ja jūsu vietne nesavāc sensitīvus datus, piemēram, kredītkartes nummurus jums agrāk nebija nepieciešams SSL sertifikāts. Tomēr, ņemot vērā jaunos paziņojumus par pārlūku, tagad ir svarīgi nodrošināt, lai katrai vietnei būtu SSL sertifikāts, un tas tiek ielādēts, izmantojot HTTPS.

Kāpēc manai vietnei vajadzētu ievietot SSL sertifikātu?

1. SSL sertifikāti nodrošina datu pārsūtīšanu

Ir svarīgi aizsargāt datus, kas jūsu tīmekļa serverim tiek iesniegti no lietotājiem, it īpaši, ja šie dati ir konfidenciāli. Neatkarīgi no tā, vai jūsu vietnes lietotājs iesniedz kontaktu veidlapu, pieteikšanās veidlapu vai kredītkartes informāciju, ir būtiski saglabāt viņu datus ar SSL sertifikātu.

2. SSL sertifikātam ir ieguvumi no SEO

Google meklēšanas algoritms dod vietnēm uzlabojumus jūsu vietnei viņu meklēšanas klasifikācijā, ja jūsu vietnei ir SSL sertifikāts. Tas var nebūt pamanāms, bet tas ir viens no daudzajiem faktoriem, ko uzņēmums Google ņem vērā, aprēķinot, no kurienes meklēšanas rezultātos jūsu vietnei jāatrodas.

3. SSL sertifikāti pelna lietotāju uzticību

Kad lietotājs redz SSL sertifikātu, viņiem var būt pārliecība, ka viņu dati ir droši, kad tas ir veids, kā jūsu tīmekļa serveris. SSL sertifikāts palielina jūsu vietnes uzticamību un pārliecību.

Kā manai vietnei pievienot SSL sertifikātu?

Daudzi hostinga pakalpojumu sniedzēji piedāvā pievienot SSL sertifikātu. Bieži vien servera administratoram ir jāuzsāk SSL nodrošināšanas process, vai arī administrators var manuāli instalēt SSL, izmantojot trešās puses emitentu, piemēram, GoDaddy vai Network Solutions. Kad SSL sertifikāts ir instalēts, jūsu mitināšanas pakalpojumu sniedzējam ir jāievieš novirzīšana, lai visas HTTP lapas automātiski novirzītu uz HTTPS versiju. Jūsu vietnes izstrādātājam būs jāpārskata visi aktīvi, tostarp ielādētie attēli, CSS un fonti, lai nodrošinātu, ka visi aktīvi tiek ielādēti ar drošiem vietrāžiem URL. Visbeidzot, Google mudina jūs, izmantojot Google tīmekļa pārziņa rīkus, pievienot savas vietnes SSL versiju kā īpašumu. Tīmekļa pārziņa rīki palīdz nodrošināt pamatinformāciju par jūsu vietnes drošības statusu.

Mana vietne nav droša. Ko man darīt tālāk?

Domājat: “Vai manai vietnei ir nepieciešams SSL sertifikāts?” Atbilde ir jā! Jūsu mitināšanas pakalpojumu sniedzējs var palīdzēt ar to. Ja tev vēl nav SSL sertifikāts, droši vari sazināties ar Green Wire Media. Viņi ir palīdzējuši jau daudziem klientiem uzstādīt SSL risinājumus.

Rinalds

Kopš 2012. gada veidoju mājaslapas uzņēmumiem, priv.personām ar WordPress, Joomla, u.c. sistēmām. Kopš 2015. gada strādāju kā IT konsultants, paralēli veidoju vienkāršas mājaslapas esošiem klientiem un sniedzu tehnisko atbalstu. Ar šo blogu vēlos palīdzēt citiem saprast cik viegli mūsdienās ir kļuvis izveidot pašam savu mājaslapu.

Leave a Reply